TRANSLATE

MUĞLA FETHİYE GÖCEK

Göcek, Muğla Fethiye ilçesine bağlı bir mahalledir.Göcek - Muğla arası 98 km, Göcek - Fethiye arası 28 km, Göcek - Dalaman havaalanı arası 16 km.dir.Ege’nin şirin beldesi, Muğla’nın gözdesi, Fethiye körfezinin saklı incisi Göcek sıkıcı tatil anlayışından sizi uzaklaştırarak, mavi ve yeşilin doğasında size huzuru sunacak olan kasaba.Mavi ve yeşilin tonları arasında gizli cennettir Göcek. Huzurun yansıması doğa ile içi içe, samimi olan havası ile Göcek size tüm sıkıntıları unutturacak.
Göcek denilince akla direk mavinin her tonu gelmektedir. Göcek temiz denizi ile sizlere unutulmayacak tatil yaşatacaktır. Mavinin tonlarına dokunmak için sizi kiralık tekneler beklemektedir. Mavi yolculuk Göcek`te rota size ait. Göcek kiralık tekne konusunda da size bir çok seçenek sunmaktadır. İster günlük tekne kiralama isterseniz de özel kiralık tekne ile göcek koylarında demirleyebilirsiniz.
Bölgenin en eski marinası Göcek marina, merkeze sadece 2 dakikalık yürüme mesafesindedir. Marina çevresinde alışveriş için dükkanlar, restoranlar ve kafelerde yer almaktadır. Doğanın tüm yeşilliğini ve maviliğini sunan Göcek’i daha içten hissetmek istiyorsanız merkez kordondan kalkan tekneler ile 12 adalar turuna mutlaka katılın. Aileniz ile birlikte özel tekne kiralayıp istediğiniz koyda demirleyebilirsiniz ya da 12 adalar tekne turu ile belli başlı adaları dolaşabilirsiniz.
Bu tur boyunca tarihle de iç içe olacaksınız.Tur kapsamında Bedri Rahmi Koyu, Kleopatra Hamamı Koyu, Tersane Adası gibi tarihe ev sahipliği yapmış adalar sizi misafir edecektir.Mavi ve yeşilin tonları arasında gizli cennettir Göcek. Huzurun yansıması doğa ile içi içe, samimi olan havası ile. 

Tekne turu dışında Göcek’e yalnızca 5 km mesafede yer alan İnlice Plajınıda ziyaret edebilirsiniz.Sahil kasabası Göcek’te sofralarınızı zeytinyağlı lezzetler ve deniz ürünleri süslemektedir. Ot yemeği deneme fırsatı bulursanız muhakkak deneyin. Hormonsuz ilaçsız doğada kendiliğinden yetişen otlardan leziz tatlar çıkmaktadır.Gün batımına doğru kordon boyunca bisiklet ile turlayabilir yürüyüş yapabilirsiniz. Gece hayatı gençlerin genellikle kafelerde birlikte oturup samimi muhabbetleri yada gelen misafirlerin deniz kıyısında balık masalarında oturup uzun uzun sohbetlerinden ibarettir.
Göcek körfezi yatçılık için gereken bir çok coğrafi avantajı barındırıyor. Denizin bir havuz kadar güvenli olmasından, rüzgarın yelken için uygunluğuna kadar her şey acemi denizcilerin bile yaşayabileceği sorunları bertaraf etmektedir. Geceleyeceğiniz koylar ise hafif meltem esintileri ile farklı bir havaya sahip. Bazı koylarda eski uygarlıklardan kalma tarihi kalıntılar var. Klopatra Hamamı en çok ilgi gören tarihi kalıntılar arasındadır.
Dünya Yat Turizminin en önemli uğrak merkezlerinden olan Göcek tatilinizde de irili ufaklı birbirinden güzel koyları ve adaları görme fırsatı yakalayacaksınız.Her biri doğa harikası olup eşsiz kumsallara ev sahipliği yapan Göcek Koyları'ndan mutlaka görülmesi gereken Günlüklü KoyuHamam KoyuYassıca AdalarıGöcek Adası ve adını Bedri Rahmi Eyüboğlu'nda alan Bedri Rahmi Koyu bulunmaktadır.
Göcek; Konaklama ve tatil açısından son yılların en gözde turistik yerlerinden biri olmuştur.Bu gözde tatil kenti, Yat Turizminin dışında; Göcek otelleri, pansiyonları ve günlük villa kiralama, kiralık yazlıklarda siz tatilcilere hizmet sunmaktadır.